02155425679
09101563964
فیلتر هوافیلتر هوا
فیلتر هیدرولیکفیلتر هیدرولیک
فیلتر سپراتورفیلتر سپراتور
فیلتر گازوئیلفیلتر گازوئیل
فیلتر روغن صنعتیفیلتر روغن صنعتی
TEL: 02155425679 | 091015639640

راهنمای انتخاب برند فیلتر صنعتی

در انتخاب فیلتر های صنعتی اتصالات ماشین آلات می بایست به ابعاد و حجم فیلتر، فشار و دمای سیال، دبی جریان عبوری از فیلتر و نوع رزوه و پیچ فیلتر توجه نمایید. در اغلب موارد انتخاب فیلتر با مشاوره فروشندگان و بر حسب دستور العمل های مشخص شده توسط بروشور ماشین آلات صنعتی صورت می پذیرد. در مورد ماشین آلات با استاندارد متریک ترجیح به استفاده از فیلتر های متریک می باشد.

تولید کنندگان و برند های شناخته شده فیلتر های صنعتی دارای لابراتور هایی برای تست کیفی محصولات هستند. اغلب مشخصات مکانیکی و فنی دقیق فیلتر صنعتی از طریق تست و در شرایط آزمایشگاهی قابل بررسی هستند. با این وجود کاربران انواع فیلتر می توانند از برخی مشخصات کیفی بصورت بازرسی چشمی نیز مطلع شوند. فیلتر های پیچی با کیفیت مناسب دارای کارتریج هایی بصورت فیکس شده در داخل قوطی، با تعداد چین های زیاد برای افزایش سطح تماس با سیال بوده و از اورینگ هایی با کیفیت با چقرمگی بالا در اتصال به منظور آب بندی استفاده می کنند.

تست کارتریج فیلتر های صنعتی که می تواند دارای ضخامت و تراکم متفاوتی در الیاف باشد می بایست بصورت آزمایشگاهی صورت پذیرد. در این تست یک جریان آلوده از سیال که در تست فیلتر روغن صنعتی طبیعتا از روغن لوبریکانت، در تست فیلتر هیدرولیک از روغن هیدرولیک با درصد بالایی از آلاینده ها و در تست سوخت از گازوئیل با آلودگی های بالا است استفاده می شود. در این تست یک جریان آرام از سیال آلوده را در چند مرحله از فیلتر صنعتی عبور می دهند و در نهایت میزان آلودگی های باقی مانده در خروجی را می سنجند. میزان، نوع و سایز آلاینده های باقی مانده در روغن مشخص کننده کیفیت کارتریج فیلتر می باشد. دلیل عبور چند مرحله ای سیال از فیلتر صنعتی این است که فیلتر آلات علاوه بر قابلیت جذب آلاینده ها می بایست قابلیت نگهداری آلاینده ها در داخل منافذ خود را نیز داشته باشند.

برند های شناخته شده و مطرح تولید کننده فیلتر آلات صنعتی همواره در لابراتور های مخصوص به مقایسه کیفی محصولات خود با برند های رقیب می پردازند. این امر سبب می شود که در بهبود کیفیت محصولات خود رقابت دائمی داشته باشند. برای کاربران فیلتر عملا قابلیت مقایسه مشخصات کیفی کلیه فیلتر های موجود در بازار عملا میسر نیست. چرا که اولا این مقایسه نیاز به آشنایی با علم مکانیک دارد، ثانیا این اطلاعات برای کد های مشخصی از فیلتر های صنعتی به سادگی در دسترس نیست و در نهایت به این دلیل که کمیت ها در دستگاه بین المللی SI با دستگاه آمریکایی یکسان نیست. به بیان دیگر بعنوان مثال مشخصات فنی فیلتر مان MANN آلمان در دستگاه SI بر حسب کیلوگرم-میلیمتر و برای فیلتر کاترپیلار CAT در دستگاه آمریکایی بر حسب ft-lb یا فوت پوند می باشد. از این رو انتخاب فیلتر های صنعتی بر حسب برند تولید کننده یکی از ساده ترین و کارامد ترین روش ها محسوب می شود.

فیلتر های صنعتی با استاندارد فوت-پوند در دستگاه آمریکایی

بسیاری از ماشین آلات صنعتی طبق استاندارد فوت-پوند که استاندارد اصلی کشور های آمریکا و انگلستان است تولید شده و بر روی این دستگاه ها نیز از فیلتر آلاتی با همین استاندارد ها استفاده می شود. بسیاری از دستگاه ها و ماشین آلات کشاورزی مانند تراکتور ها و کمباین ها و بسیاری از ماشین آلات راهسازی و معدنی از همین سبک هستند. بر روی موتور های دیزلی پرکینز، موتور دیزل کامینز و کاترپیلار از انواع فیلتر ها با استاندارد های اینچی استفاده می شود. برخی از برند های تولید کننده فیلتر ها با استاندارد آمریکایی به قرار زیر هستند.

فیلتر صنعتی با استاندارد میلیمتری در دستگاه بین المللی SI

موتور های دیزلی تولیدی در اتحادیه اروپا با استاندارد های میلیمتری و مطابق با استاندارد بین المللی SI تولید شده و ترجیخ به استفاده از فیلتر هایی با همین استاندارد ها بر روی این ماشین آلات است. از جمله تولید کنندگان موتور های دیزلی با استاندارد متریک برند دویتس DEUTZ آلمان و برند ولوو VOLVO سوئد می باشد. برخی از فیلتر آلات صنعتی مورد اتصال بر روی موتور های استاندارد متریک به قرار زیر هستند.

علاوه بر برند های قید شده در بالا برخی برند های اروپایی که اغلب یا چینی و یا تولید کشور اندونزی هستند نیز با افزایش درخواست های صنعتی برای فیلتر هایی با قیمت مناسب وارد بازار شده اند. فیلتر ساکورای اندونزی و فیلتر جیمکو اندونزی دو نمونه از فیلتر های اقتصادی با کیفیت مناسب برای ماشین آلات صنعتی هستند.

انتخاب فیلتر برای کمپرسور

کمپرسور ها علاوه بر فیلتر های هوا و روغن که مانند فیلتر های ماشین آلات صنعتی عمومی هستند از نوع خاصی از فیلتر تحت نام فیلتر کمپرسور و یا فیلتر سپراتور کمپرسور استفاده می کنند. این فیلتر ها بصورت تخصصی تنها برای کمپرسور ها تولید می شود و وظیفه جداسازی قطرات ریز روغن معلق در هوای فشرده خروجی از کمپرسور ها را دارد. کیفیت و فشار هوای خروجی از کمپرسور تا اندازه زیادی به عملکرد و کیفیت فیلتر کمپرسور بستگی دارد.

در صورتیکه از فیلتر کمپرسور نا مرغوب استفاده شود هوای خروجی از کمپرسور دارای قطرات روغن بوده که برای ماشین آلات اتصالی مشکلاتی را به همراه داشته و آلودگی های محیطی پدید می آورد. افت فشار هوا در خروجی و هدر رفتن و کاهش سطح روغن در مخزن از دیگر مشکلات بکارگیری فیلتر کمپرسور نا مرغوب است. فیلتر کمپرسور در ایران با برند های مختلفی یافت می شود که یکی از معتبر ترین تولید کنندگان این فیلتر صنعتی برند ایرانی فیلتر ترکان TURKAN FILTER می باشد. طراحی یکپارچه بدنه فلزی فیلتر ترکان اجازه اتصال و بکارگیری ارت گیر ها را فراهم آورده که از انفجار فیلتر در ساعات اولیه اتصال جلوگیری به عمل می آورد.

TEL : 02155425679
Fax : 02155425679
Email: sales@manafilter.ir
Web: www.manafilter.ir

فیلتر آلات صنعتی

مانا فیلتر عرضه برند های مختلف فیلتر آلات صنعتی انواع فیلتر های دونالدسون DONALDSON ، فیلتر فلیتگارد FLEETGUARD ، فیلتر مان MANN ، فیلتر ساکورو SAKURA و برند های مختلف فیلتر آلات صنعتی ماشین آلات سنگین راهسازی و معدنی انواع فیلتر هوای کابین و فیلتر هوای موتور، فیلتر انواع لیفتراک های صنعتی

© Copy right 2024 | این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد