02155425679
09101563964
فیلتر هوافیلتر هوا
فیلتر هیدرولیکفیلتر هیدرولیک
فیلتر سپراتورفیلتر سپراتور
فیلتر گازوئیلفیلتر گازوئیل
فیلتر روغن صنعتیفیلتر روغن صنعتی
TEL: 02155425679 | 091015639640

فیلتر کاترپیلار CAT اصلی آمریکا

فیلتر کاترپیلار CAT اصلی آمریکا

برند کاترپیلار Caterpillar که بصورت مختصر بصورت CAT شناخته می شود یکی از شناخته شده ترین و معتبر ترین برند های صنعتی در دنیا می باشد. برند کاترپیلار در زمینه تولید انواع ماشین آلات معدنی و راهسازی شامل انواع لودر، بیل مکانیکی، بولدوزر، گریدر و دامپتراک در سطح دنیا شناخته شده است. فیلتر کاترپیلار CAT یکی از محصولات جانبی این برند صنعتی می باشد که بر روی موتور های دیزلی کاترپیلار اتصال پیدا می کند. در واقع با خرید برند Perkins انگلستان که از پیشگامان تولید موتور های دیزلی هم رده با برند های اروپایی دیگری چون DEUTZ , VOLVO PENTA و برند آمریکایی CUMMINS قرار داشت برند کاترپیلار از سال 1998 به تولید موتور های دیزلی اتصالی ماشین آلات سنگین صنعتی تولید خود و فیلتر کاترپیلار CAT برای این موتور ها پرداخت. امروزه موتور های دیزل کاترپیلار علاوه بر ماشین آلات صنعتی همین برند بر روی بسیاری از ماشین آلات از جمله کشتی و لنچ ها اتصال پیدا می کند.

فیلتر صنعتی کاترپیلار CAT در انواع مختلفی از انواع فیلتر های اتصالی موتور های دیزل شامل فیلتر روغن موتور کاترپیلار، فیلتر گازوئیل و سپراتور آبگیر گازوئیل کاترپیلار، فیلتر هوای موتور کاترپیلار و فیلتر آلات اتصالی سیستم های هیدرولیک بصورت فیلتر روغن هیدرولیک کاترپیلار تولید می شوند. فیلتر کاترپیلار با بکارگیری مدرن ترین ماشین آلات صنعتی و طبق استاندارد های اینچی ASTM مطابق با صنایع کشور آمریکا تولید می شود.

تاریخچه فیلتر صنعتی کاترپیلار CAT آمریکا

در اواخر قرن 19 زمانی که اغلب پروژه های کشاورزی از طریق اسب انجام می شد کشاورزان کالیفرنیا به دنبال روشی موثر تر برای بهبود و سرعت بخشیدن به فعالیت های خود بودند. آقای Benjamin Holt با مشاهده و الهام گرفتن از تجهیزات و فناوری های حمل و نقل به تولید اولین نمونه های تراکتور های بخار در سال 1890 نمود که بعنوان کمکی به کشاورزان در جایگزینی اسب بعنوان مولد عمل می کرد. با افزایش کاربری موتور های بخار در صنایع کشاورزی آقای Holt به تدریج به ایجاد تغییراتی در سیستم طراحی شده بخار به منظور بهبود عملکرد مطابق با نیاز های کشاورزان پرداخت. چرخ های عظیم الجثه تراکتور های تولیدی در ابتدا در داخل گل عملکرد مناسبی نداشتند و برای حل این مشکل آقای Holt از ترک هایی بصورت زیر بندی امروزی بر روی چرخ ها استفاده نمود که شکل گیری نام کاترپیلار Caterpillar که امروزه بصورت CAT شناخته می شود را در پی داشت.

در حالی که آقای Holt تمرکز خود را برای ایجاد تغییراتی برای زیر بندی ماشین آلات کشاورزی کاترپیلار گذاشته بود شرکت رقیب C.L بر روی موتور های گازوئیلی فعالیت داشت. این رقابت سبب شد که برند کاترپیلار CAT آمریکا نیز با توجه به قدرت و گشتاور بالاتر موتور های دیزلی با رقیب خود همگام شده و از موتور های دیزلی بر روی تولیدات کاترپیلار استفاده نماید. گسترش نیاز صنایع مختلف به ماشین آلات سنگین سبب شد آقای Holt در سال 1909 به راه اندازه یک مجموعه کارخانجات دیگر در شهر Illinois آمریکا بپردازد. در سال 1925 با خرید شرکت تراکتور سازی رقیب L. C توسط آقای Holt برند کاترپیلار CAT به ثبت رسمی رسید و تمرکز اولیه آن بر روی تولید 5 مدل تراکتور مختلف بود.

در سال 1928 نت ورک کاترپیلار گسترش چشم گیری داشت و با بیش از 82 نماینده پخش در آمریکا و 58 نماینده پخش در خارج از آمریکا فعالیت گسترده ای در زمینه پخش و بهبود فناوری در صنایع سنگین داشت. در محدوده سال های 1930 الی 1940 تمرکز برند کاترپیلار از تولید تجهیزات کشاورزی به تولید اولین گریدر و سپس انواع ماشین آلات راهسازی شامل لودر، بیل مکانیکی و بولدوزر تغییر نمود. در سال 1931 رنگ محصولات کاترپیلار بصورت رسمی به Hi-Way Yellow تغییر نمود. در سال 1937 نقش موثر ماشین آلات کاترپیلار در احداث پل بسیار معروف Golden Gate Bridge در آمریکا در کارنامه این شرکت صنعتی قرار گرفت. در محدوده سال های 1970 الی 1980 برند آمریکایی کاترپیلار با تولید اولین نمونه های بیل مکانیکی هیدرولیکی رکورد فروش ماشین آلات در خارج از آمریکا بیش از فروش در آمریکا را در نوردید. در سال 1979 برند کاترپیلار استفاده از رنگ Hi-Way Yellow را متوقف و بکارگیری رنگ Caterpillar Yellow بصورت رسمی که امروزه بر روی فیلتر های کاترپیلار CAT نیز دیده می شود آغاز نمود.

محدوده سال های 1990 الی 2000 سال هایی بسیار تعیین کننده در تاریخچه برند کاترپیلار است. در این محدوده تولیدات انواع ماشین آلات صنعتی کاترپیلار از مرز 300 مدل مختلف گذشت. با خرید برند Perkins انگلستان در سال برند کاترپیلار بعنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان موتور های دیزل در دنیا مطرح گردید که با تغییر نام پرکینز در انگلستان عملا تولید موتور های دیزل و فیلتر کاترپیلار در انواع مختلف فیلتر روغن صنعتی، فیلتر گازوئیل و فیلتر های هیدرولیک کاترپیلار در سطح جهانی بکار گرفته شد.

تکنولوژی منحصر به فرد کارتریج فیلتر صنعتی کاترپیلار اصلی

ایجاد یک بالانس مناسب بین قابلیت جذب و عبور دبی جریان سیال از فیلتر های صنعتی همواره چالشی بزرگ پیش روی تولید کنندگان فیلتر می باشد. اغلب تولید کنندگان فیلتر های صنعتی به منظور فیکس کردن کاغذ کارتریج فیلتر بخشی از کاغذ را در دو سر بالایی و پایین در یک بخش فومی شکل قرار می دهند. قرار گیری کاغذ در این بخش سبب می شود که سطح مقطع تماس کاغذ کارتریج با سیال در گردش کاهش یافته و به دنبال آن دبی جریان عبوری از فیلتر نیز کاهش یابد.

در تولید کارتریج فیلتر کاترپیلار از نوع نوار از جنس چسب بصورت مارپیچ بر روی سطح کاغذ کارتریج فیلتر استفاد می شود که اولا بصورت پله ای به حفظ و مراقبت از کاغذ فیلتر می پردازد و ثانیا محدودیتی در تماس کاغذ کارتریج فیلتر کاترپیلار با سیال پدید نیاورده اجازه عبور دبی بالایی از جریان را پدید می آورد. البته تکنولوژی فیلتر برند آمریکایی کاترپیلار محدود به این مورد نبوده و بسیاری از فناوری ها و اختراعات و ابداعات در زمینه تولید فیلتر صنعتی توسط برند کاترپیلار به ثبت رسیده اند. استفاده از کاغذ هایی با ضخامت بسیار دقیق و تراکم بسیار کنترل شده که هم قابلیت جذب و نگهداری آلاینده ها را داشته باشند و هم دبی بالایی از سیال در فشار بالا را عبور دهند سبب انتخاب فیلتر کاترپیلار CAT اصلی بعنوان اولین انتخاب بر روی سازه های دریایی از جمله کشتی ها و لنچ ها شده است.

فیلتر روغن صنعتی کاترپیلار CAT

فیلتر روغن صنعتی کاترپیلار CAT

بر روی کلیه ماشین آلات سنگین راهسازی، معدنی و کشاورزی کاترپیلار از فیلتر روغن CAT کاترپیلار بصورت قطعه OE استفاده شده است. موتور های دیزلی پرکینز Perkins انگلستان که در اواخیر قرن بیستم توسط برند کاترپیلار خریداری شده است نیز دارای فیلتر های نوع اینچی بوده که امروزه برای صفیه و پاکسازی روغن در گردش در این موتور ها نیز از فیلتر روغن کاترپیلار استفاده می شود. فیلتر های استوانه ای کارتریجی و پیچی Spin-on با برند کاترپیلار آمریکا دارای قوطی های فلزی با قابلیت عملکرد در دما و فشار بالا بوده و با بکارگیری یک اورینگ یا واشر آب بندی برای جلوگیری از نشتی روغن اتصال پیدا می کنند. علاوه بر انواع لودر، بیل مکانیکی، گریدر و دامپتراک کاترپیلار از فیلتر روغن صنعتی کاترپیلار از نوع پیچی بر روی موتور های دیزل اتصالی بسیاری از کشتی ها و لنچ ها نیز استفاده شده است.

فیلتر های پیچی روغن کاترپیلار CAT به منظور جذب آلاینده های موجود در موتور که به سبب سایش اجزای فلزی موتور و یا بر اثر فرایند احتراق در موتور دیزل پدید می آیند مورد استفاد قرار می گیرند. استفاده از کاغذ های سلولزی مخصوص بصورت چین دار با لبه هایی غیر محصور که اجزای عبور دبی بالاتری از روغن روان کننده موتور را فراهم می آورد از مشخصات کیفی این فیلتر های صنعتی اصلی آمریکایی است. فیلتر روغن کاترپیلار که به رنگ زرد کاترپیلاری به بازار عرضه می شود از یک بالانس مناسب در تراکم بافت های کاغذ و ضخامت استفاده می کند که حداقل افت فشار را در روغن روان کننده موتور حتی در زمان استارت موتور که غلظت و ویسکوزیته روغن بالا است پدید می آورد. قیمت بالای فیلتر روغن موتور کاترپیلار به سبب کیفیت و طول عمر مفید کاری می باشد که به جذب آلاینده ها در سایز های میکرونی بسیار اندک تا 7 میکرون نیز می پردازد.

فیلتر گازوئیل کاترپیلار CAT اصلی

فیلتر گازوئیل کاترپیلار CAT اصلی

برند کاترپیلار که خود از تولید کنندگان موتور های احتراق داخلی از نوع دیزلی با سوخت گازوئیل است بصورت کامل با آلودگی های متعدد این سوخت و تاثیرات منفی آن بر عملکرد موتور احتراق واقف می باشد. فیلتر گازوئیل کاترپیلار CAT اصلی آمریکا هم در نوع ساده که تنها از کارتریج های سلولزی تشکیل شده اند تولید می شود و هم از نوع فیلتر سپراتور آبگیر گازوئیل و دارای یک شیر تخلیه. فیلتر سپراتور آبگیر گازوئیل کاترپیلار CAT بر روی کلیه موتور های ماشین آلات راهسازی کاترپیلار و با کاربری گسترده در صنایع دریایی بر روی موتور های دیزلی کشتی ها مورد استفاده قرار می گیرد. قابلیت جذب و ادغام ذرات پودری آب تا سایز 3 الی 5 میکرون از داخل سوخت گازوئیل که افزایش دمای احتراق را به دنبال دارد از مشخصات مکانیکی فیلتر گازوئیل CAT اصلی آمریکایی می باشد.

از آنجایی که آلاینده های سوخت گازوئیل علاوه بر آلودگی های عمومی مانند سنگریزه، گرد و غبار و شیشه به شکل روغن و قطرات معلق آب هستند استفاده از فیلتر سپراتور آبگیر با کارتریج های دو مرحله ای به منظور جلوگیری از زنگ زدگی اجزای سیستم سوخت رسانی و بالاخص سوزن های انژکتور که دارای حساسیت بالایی هستند امری حیاتی در افزایش طول عمر اجزای موتور محسوب می شود. فیلتر گازوئیل کاترپیلار بصورت پیچی و دارای یک مخزن برای ذخیره قطرات ادغام شده آب برای تخلیه می باشد و مطابق با استاندارد ASTM با رزوه های اینچی تولید شده است. افزایش دمای احتراق و گشتاور خروجی موتور دیزلی تا 20% نتیجه حذف مطلوب آب از گازوئیل می باشد. بازرگانی مانا فیلتر وارد کننده و عرضه کننده فیلتر های سپراتور آبگیر گازوئیل کاترپیلار در سایز ها و شماره های فنی مختلف برای انواع ماشین آلات صنعتی، معدنی و دریایی می باشد.

فیلتر هیدرولیک کاترپیلار Caterpillar

فیلتر هیدرولیک کاترپیلار Caterpillar

فیلتر هیدرولیک کاترپیلار در دو نوع اصلی کارتریجی و پیچی و در سایز های مختلف برای عبور دبی های متفاوتی از روغن هیدرولیک طراحی و تولید می شود. کارتریج های فیلتر هیدرولیک کاترپیلار نیز در دو دسته اصلی کم فشار Low pressure media و پر فشار High pressure media طراحی و به شکل استوانه ای به بازار عرضه می شوند. نوع کم فشار از فیلتر هیدرولیک کاترپیلار که دارای قیمت پایینتری نیز است پیش از اتصال پمپ در سیستم های هیدرولیک که افت فشار به حداکثر خود رسیده است نصب می شود و اغلب بصورت سلولزی بدون پوشش مورد استفاده قرار می گیرد. در قسمت پر فشار یعنی پس از اتصال پمپ هیدرولیک فیلتر هیدرولیک پر فشار کاترپیلار Caterpillar اتصال پیدا می کند که به منظور داشتن مقاومت بالاتر در فشار کاری بالا اغلب دارای یک پوشش به شکل مش فلزی بر روی کاغذ کارتریج است.

ضخامت کاغذ کارتریج فیلتر هیدرولیک اصلی کاترپیلار CAT بگونه ای انتخاب شده است که هم قابلیت جذب آلاینده ها در سطح بسیار بالا حتی تا سایز 5 میکرونی را داشته باشد و هم حداقل افت فشار را در جریان روغن هیدرولیک پدید آورد. با توجه به فشار بالای روغن در سیستم های هیدرولیک تلرانس ابعادی بکار رفته در تولید اجزای هیدررولیک بسیار پایین بوده و ورود هر کونه آلاینده که بر اثر سایش اجزا در حرکت نسبی پدید می آید می تواند آسیب های جدی به سیستم هیدرولیک، کاهش فشار و حتی نشتی را به دنبال داشته باشد. در کاربری برای فیلتراسیون روغن هیدرولیک اغلب از فیلتر هیدرولیک با کیفیت بسیار بالا با توجه به گرانی اجزای سیستم هیدرولیک استفاده می شود. فیلتر هیدرولیک اصلی کاترپیلار در نوع کارتریجی و پیچی با ابعاد و استاندارد های اینچی نه تنها بر روی سیستم های هیدرولیک ماشین آلات صنعتی آمریکایی مانند جان دیر و کاترپیلار بلکه بر روی بسیاری از کشتی ها و سازه های دریایی بصورت قطعه OE اتصال پیدا می کند.

TEL : 02155425679
Fax : 02155425679
Email: sales@manafilter.ir
Web: www.manafilter.ir

فیلتر آلات صنعتی

مانا فیلتر عرضه برند های مختلف فیلتر آلات صنعتی انواع فیلتر های دونالدسون DONALDSON ، فیلتر فلیتگارد FLEETGUARD ، فیلتر مان MANN ، فیلتر ساکورو SAKURA و برند های مختلف فیلتر آلات صنعتی ماشین آلات سنگین راهسازی و معدنی انواع فیلتر هوای کابین و فیلتر هوای موتور، فیلتر انواع لیفتراک های صنعتی

© Copy right 2024 | این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد