02155425679
09101563964
فیلتر هوافیلتر هوا
فیلتر هیدرولیکفیلتر هیدرولیک
فیلتر سپراتورفیلتر سپراتور
فیلتر گازوئیلفیلتر گازوئیل
فیلتر روغن صنعتیفیلتر روغن صنعتی
TEL: 02155425679 | 091015639640

دلیل ترکیدن و آتش گرفتن فیلتر سپرایتور کمپرسور

دلیل ترکیدن و آتش گرفتن فیلتر سپرایتور کمپرسور

فیلتر سپراتور یا سپرایتور کمپرسور ها می بایست با کیفیت و دقت بالایی تولید شده باشند و از این رو نمونه هایی با کیفیت بالا از این فیلتر ها دارای قیمت بالایی هستند. فیلتر کمپرسور هایی که با کیفیت مناسبی تولید نشده باشند اغلب در طی 12 الی 24 ساعت از اتصال و کاربری اختلالات خود را نشان می دهند. وکیوم کردن، آتش گرفتن و ترکیدن فیلتر سپرایتور کمپرسور از مهمترین علائم عدم کیفیت تولید این دسته از فیلتر آلات صنعتی می باشد که در زیر به آن می پردازیم.

وکیوم یا ایجاد خلا اغلب در مواردی اتفاق می افتد که به سبب استفاده از متریال نا مناسب و یا تراکم نا مناسب الیاف کارتریج فیلتر سپرایتور کمپرسور منافذ این فیلتر ها در سطوح بیرونی به سرعت اشباع می شود. در این شرایط است که عملا اجازه عبور هوای فشرده از فیلتر وجود نداشته و در پشت فیلتر وکیوم یا خلا پدید می آید. برند های معتبر تولید کننده فیلتر سپرایتور کمپرسور مانند ترکان فیلتر در فشردگی و تراکم الیاف فیلتر های خود دقت بالایی داشته و این تراکم بر حسب عمق نفوذ هوای فشرده خروجی از کمپرسور تغییر می کند. با این نوع طراحی ذرات روغن معلق در هوای فشرده بر حسب سایز جذب شده و سایز های ریز تر در لایه های دوم، سوم و ... جذب می شوند.

سیم ارت گیر به چه سبب به فیلتر کمپرسور اتصال پیدا می کند؟

فیلتر های کمپرسور در نقطه اتصال خود با یک جریان ضعیف روبرو هستند. از این رو در اغلب موارد از یک سیم ارت گیر بصورت متصل به این فیلتر ها استفاده می شود. نکته بسیار مهم در طراحی و استفاده از فیلتر های کمپرسور این است که بدنه فلزی و مش های احاطه کننده کارتریج این فیلتر های صنعتی می بایشت یک پیوستگی و رسانش کامل داشته و قطعی نداشته باشند تا انتقال ارت با سیم به خوبی انجام گیرد. در مورد فیلتر های کمپرسور با دقت پایین گاهی دیده می شود که این رسانش به خوبی صورت نگرفته و ارت اضافی بر روی فیلتر سپرایتور روغن از هوا باقی می ماند که می تواند موجب آتش گرفتگی و یا حتی انفجار فیلتر سپرایتور کمپرسور گردد.

در اتصال فیلتر های سپرایتور کمپرسور حتی در نواحی که نیاز به آب بند می باشد از واشر های آب بند استفاده می شود اما در اغلب موارد در دو سمت از این واشر که رسانش الکتریکی آن صفر است از منگنه هایی استفاده می شود تا همچنان رسانش الکتریکی وصل بوده و انتقال ارت به بیرون فیلتر به خوبی صورت پذیرد.

TEL : 02155425679
Fax : 02155425679
Email: sales@manafilter.ir
Web: www.manafilter.ir

فیلتر آلات صنعتی

مانا فیلتر عرضه برند های مختلف فیلتر آلات صنعتی انواع فیلتر های دونالدسون DONALDSON ، فیلتر فلیتگارد FLEETGUARD ، فیلتر مان MANN ، فیلتر ساکورو SAKURA و برند های مختلف فیلتر آلات صنعتی ماشین آلات سنگین راهسازی و معدنی انواع فیلتر هوای کابین و فیلتر هوای موتور، فیلتر انواع لیفتراک های صنعتی

© Copy right 2024 | این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد